- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Lithotripter Machines
Lithotripter Machines
Prominent & Leading Manufacturer from Mohali, we offer lithotripsy used, pneumatic lithotripsy system, shock wave lithotripsy and pre - owned laser lithotripter.
Lithotripsy used
Product Price: Rs 7,00,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Usage/Application | Hospital |
| Product Type | MEDICAL |
| Color | WHITE |
| Display Type | LCD |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Packaging Details: PACKED
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pneumatic Lithotripsy System
Product Price: Rs 55,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Type Of Equipment | medical |
| Usage/Application | Hospital |
| Maximum Power | 220 v |
| Product Type | Urology |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Packaging Details: packed
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Shock Wave Lithotripsy
Product Price: Rs 15,00,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Type Of Equipment | MEDICAL |
| Usage/Application | Hospital |
| Maximum Power | 22KV |
| Product Type | ELECTRO HYDRALIC |
| Brand | UNIQUE |
| Display Type | LCD |
| Weight | 120KG |
| Country of Origin | Made in India |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Additional Information:
- Packaging Details: PACKED
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pre - Owned Laser Lithotripter
Product Price: Rs 12,00,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Frequency | 50 Hz |
| Material | PVC |
| Type Of Surgery | Lithotripsy |
| Usage/Application | Hospital |
| Type | Digital |
| Voltage | 110 V |
| Power Consumption | 220V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback