- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- Portable X Ray Machine
Portable X Ray Machine
Providing you the best range of refurbished siemens x ray machine, bpl x ray machine and portable x ray with effective & timely delivery.
Refurbished Siemens X Ray Machine
Product Price: Rs 3,00,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Type | Digital Radiography |
| Portability | Portable (Mobile) |
| Generator Capacity | 100 mA |
| Machine Type | Portable (Mobile) |
| Usage/Application | Hospital |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bpl X Ray Machine
Product Price: Rs 1,25,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Type | Digital Radiography |
| Portability | Portable (Mobile) |
| Usage/ Application | Clinic |
| Country of Origin | Made in India |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Portable X Ray
Product Price: Rs 65,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Type | Portable C arm Systems |
| Usage/Application | Hospital |
| Generator Capacity | 100 mA |
| Machine Type | Fixed (Stationary) |
| Generator Type | High Frequency |
| Tube Type | Stationary Anode |
| Power Supply Volts | 220 V |
| Power Supply Frequency | 50 Hz |
| Peak Kilo Voltage | 100 kvP |
| AERB Approved | Yes |
| Operation Mode | Manual |
| Technology Type | Digital |
Yes! I am InterestedRequest A Callback