- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- ESWL MEMBRANE WATER CUSHION
ESWL MEMBRANE WATER CUSHION
Manufacturer of a wide range of products which include membrane water cushion eswl and eswl consumable item membrane water cushion ring.
Membrane Water Cushion Eswl
Get Latest Price
Product Details:
| Capacity | 250 LPH |
| Part Material | FRP |
| Automation Grade | Manual |
| Treatment Technique | UV |
| Usage/Application | Commercial |
| Power(Watts) | 20-40W |
| Voltage | 25V |
| Membrane Type | Cellulose acetate (CA) |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
- Packaging Details: PACKED
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Eswl consumable item membrane water cushion ring
Get Latest Price
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Eswl consumable item membrane water cushion ring
Product Price: Rs 5,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Type | Electrohydraulic |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Type Of Surgery | Lithotripsy |
| Brand | UMGI |
| Weight | 0.75 |
| Model Name/Number | UMGI RING |
| Power Consumption | 1400BARS |
| Country of Origin | Made in India |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Eswl consumable item membrane water cushion ring
Product Price: Rs 5,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Type | Electrohydraulic |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 100 Hz |
| Type Of Surgery | Urology Surgery |
| Usage/Application | Laboratory |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Yes! I am InterestedRequest A Callback