- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- X-RAY MEMORY CONTROLLER
X-RAY MEMORY CONTROLLER
Manufacturer of a wide range of products which include x ray memory controller, x ray memory controller dip and refurbished medimum flash x ray memory controller.
X Ray Memory Controller
Product Price: Rs 80,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Peak Kilo Voltage | 125 kvP |
| Generator Capacity | 300 mA |
| Machine Type | Portable (Mobile) |
| Generator Type | Line Frequency |
| Tube Type | Stationary Anode |
| Power Supply Volts | 440 V |
| Power Supply Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Orthopaedic |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
XC-VGA Mediatronix
Yes! I am InterestedRequest A Callback
X Ray Memory Controller DIP
Product Price: Rs 65,000 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc. X Ray memory Controller
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Refurbished Medimum Flash x ray memory controller
Product Price: Rs 25,000 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Details:
| Packaging Type | Carton Box |
| Material | PVC |
| Power Voltage | 220v |
| Country of Origin | Made in India |
Unique Med Global Inc.” is manufacturer C Arm Machine, Lithotripsy System, X Ray Machine Parts etc.
Additional Information:
- Packaging Details: Packed
Yes! I am InterestedRequest A Callback